Een goede basis voor een betere kans.
Welkom op de registratiepagina van OCW Dichtbij – Focus op basisvaardigheden! U kunt zich hier aanmelden voor de conferentie in uw regio.
Werkt u als schoolleider, directeur of intern begeleider op een po-, vo-, (v)so- of pro-school en wilt u met uw team verder aan de slag om het onderwijs in de basisvaardigheden te verbeteren? Dan nodigen we u van harte uit voor een van de vijf OCW Dichtbij-conferenties die verspreid over het land plaatsvinden. Kom samen met uw lerarenteam voor kennis, concrete handvatten en inspiratie om duurzaam en evidence-informed het onderwijs in de basisvaardigheden te versterken.
De conferenties worden georganiseerd door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en zijn gratis toegankelijk voor alle scholen.
Attentie: Als u zich heeft aangemeld, houden wij rekening met uw komst voor de catering en onze verdere voorzieningen. Mocht u toch verhinderd zijn, dan kunt u zich via uw persoonlijke account afmelden of een e-mail sturen naar researchED Nederland.
Tijdens OCW Dichtbij staan de basisvaardigheden taal, rekenen-wiskunde, burgerschap en digitale geletterdheid centraal. Daarnaast komen ook leergebiedoverstijgende thema’s aan bod, zoals formatief handelen, meertaligheid, zicht op leskwaliteit, het jonge kind, professionele verbetercultuur en duurzame schoolontwikkeling. Alleen op de conferentie in Utrecht bieden we ook sessies voor gespecialiseerd en praktijkonderwijs aan.
Het programma bestaat onder meer uit een keynote, kennissessies, workshops, gesprekstafels en podiumsessies met praktijkvoorbeelden van scholen met een succesvolle en inspirerende werkwijze.
Ook ontmoet u tijdens OCW Dichtbij andere schoolleiders en leraren uit de regio met wie u ervaringen kunt uitwisselen.
Onder aan deze pagina kunt u zich kosteloos aanmelden voor een van de vijf conferenties:
Het programma van de conferentie begint met een inloop vanaf 09.30 uur en eindigt om 16.00 uur. Attentie: Om logistieke redenen wijkt de aanvangstijd in Utrecht af. De inloop begint hier een kwartier eerder, om 09.15 uur.
De conferentie start om 10.00 uur met een keynote. Hierna volgen drie rondes, waarin u een sessie naar keuze kunt volgen. We sluiten af met een plenaire sessie.
Tussen de sessies door is er ruimte om deelnemers van andere scholen te ontmoeten en in gesprek te gaan met beleidsmedewerkers en onderwijscoördinatoren van OCW om uw vragen te stellen.
09.30 – 10.00 uur | Inloop |
10.00 – 11.00 uur | Plenaire opening en keynote |
11.00 – 11.15 uur | Pauze/wisseltijd |
11.15 – 12.00 uur | Ronde 1 met keuzesessies |
12.00 – 13.00 uur | Lunchpauze |
13.00 – 13.45 uur | Ronde 2 met keuzesessies |
13.45 – 14.00 uur | Pauze/wisseltijd |
14.00 – 15.00 uur | Ronde 3 met keuzesessies |
15.00 – 16.00 uur | Plenaire afsluiting |
Vergroot uw kennis en laat u inspireren tijdens (interactieve) kennissessies. Experts delen waardevolle inzichten uit wetenschap en praktijk met concrete handvatten om mee te nemen naar uw school.
In deze sessies gaat u zelf praktisch aan de slag, na een korte introductie van een expert.
Tijdens de podiumsessies presenteren scholen inspirerende voorbeelden uit de praktijk waarmee zij de basisvaardigheden op hun school versterkt hebben.
Onder begeleiding van experts en/of ervaringsdeskundigen gaat u in een kleine groep in gesprek over de vraagstukken van uw school. Hier is ruimte voor uitwisseling en verdieping.
De OCW Dichtbij-conferenties zijn bedoeld voor schoolleiders, coördinatoren, intern begeleiders, kwaliteitsmedewerkers en leraren in het primair, voortgezet en gespecialiseerd onderwijs die duurzaam aan de slag willen met de basisvaardigheden.
Leeg ivm gesloten accordeon
Ja, de OCW Dichtbij-conferenties zijn zeker bedoeld voor scholen die (nog) geen subsidie Verbetering basisvaardigheden hebben ontvangen, maar wel met de basisvaardigheden aan de slag willen. De kennis en nieuwe inzichten die u opdoet tijdens OCW Dichtbij kunt u meenemen naar en toepassen op uw eigen school. Het aanbod van de sessies op de OCW Dichtbij-conferenties is groot en gevarieerd. Ook bieden de OCW Dichtbij-conferenties u de mogelijkheid om scholen uit de regio te ontmoeten.
Ja, de OCW Dichtbij-conferenties zijn ook bedoeld voor scholen die aanwezig waren bij de startbijeenkomsten in september 2023 en 2024. Het aanbod van de sessies op de OCW Dichtbij-conferenties is groter en gevarieerder dan bij de startbijeenkomsten. Ook bieden de OCW Dichtbij-conferenties u de mogelijkheid om nog meer scholen uit de regio te ontmoeten.
Ja, de OCW Dichtbij-conferenties zijn ook bedoeld voor scholen die deelnemen aan een begeleid leernetwerk. Voor de scholen die deelnemen aan de begeleide leernetwerken zijn de OCW Dichtbij-conferenties een rijke aanvulling op de netwerkbijeenkomsten. Waar tijdens die bijeenkomsten wordt ingezoomd op schoolspecifieke uitdagingen en de rol van de schoolleider, zoomen we bij de OCW Dichtbij-conferenties uit naar het grote plaatje. De kennis en nieuwe inzichten die u opdoet kunt u weer meenemen naar uw eigen leernetwerk. Tot slot bieden de OCW Dichtbij-conferenties u de mogelijkheid om nog meer scholen uit de regio te ontmoeten.
Ja, de OCW Dichtbij-conferenties zijn ook bedoeld voor scholen die begeleiding krijgen van een onderwijscoördinator vanuit het ministerie van OCW. Voor de scholen die begeleiding krijgen van een onderwijscoördinator zijn de OCW Dichtbij-conferenties een rijke aanvulling. Het aanbod van de sessies op de OCW Dichtbij-conferenties is groot en gevarieerd. Tot slot bieden de OCW Dichtbij-conferenties u de mogelijkheid om scholen uit de regio te ontmoeten. De kennis en nieuwe inzichten die u opdoet tijdens OCW Dichtbij kunt u weer meenemen naar uw eigen school.
Ja, ook als u vorig jaar een OCW Dichtbij-conferentie heeft bezocht, zijn de conferenties van dit jaar waardevol voor u en uw school. Door de grote variatie in sessies en de toevoeging van interactieve workshops biedt het programma u nieuwe kennis en inspiratie.
Hieronder kunt u zich voor een van de vijf conferenties aanmelden.
Na aanmelding ontvangt u een bevestigingsmail vanuit researchED Nederland. Deze partij is betrokken bij de organisatie van OCW Dichtbij – Focus op basisvaardigheden en verzorgt onder meer de registratie en communicatie.
In samenwerking met researchED Nederland