Verrijk de geschiedenisles met minifiguren

Daniël Ponsen

Omschrijving

Vraag aan voormalig leerlingen waarom zij geschiedenis leuk vonden en het antwoord is steevast: “Omdat de leerkracht zulke goede verhalen kon vertellen.”
Nu is het verhaal uiteraard niet het doel van de les, maar het stimuleert wel betrokkenheid. Een goed verhaal verdient een pakkende introductie die verwondering oproept, en daar komen de minifiguren aan bod.Ervaring en literatuur leert dat LEGO® ook in de bovenbouw van het primair onderwijs nog steeds razend populair speelgoed is én van meerwaarde kan zijn in de klas. Mijn afstudeeronderzoek op de PABO ging hierover: “LEGO als interventiemiddel in groep 8 bij sprake van leerachterstanden binnen het domein meetkunde.”
De Canon van Nederland geeft duidelijk aan dat de canon “Geen einddoel, maar een startpunt” is. Echter, dat minimum lijkt tegenwoordig het maximum geworden. Daar ligt de verantwoordelijkheid en ruimte voor de leerkracht. Geschiedenisinminifiguren.nl kan daar een enorme bijdrage aan leveren.

Preview

Leerkracht / Teamleider Kwaliteit
PCSV / AOb
Daniël Ponsen werkt ruim 20 jaar als leerkracht in het (primair) onderwijs en zet zich in voor sterk onderwijs. Als Teamleider Onderwijskwaliteit bij de PCSV werkt hij met drie scholen samen aan professionalisering, vakmanschap en duurzame verbetering van de onderwijskwaliteit. Zijn expertise en ervaringen deelt hij graag tijdens lezingen, waarin hij wetenschappelijke inzichten en praktijkvoorbeelden combineert. Daarnaast startte hij bijna 10 jaar geleden geschiedenisinminifiguren.nl, waar leerlingen en leerkrachten met meer dan 100 minifiguren de wereldgeschiedenis ontdekken aan de hand van rijke teksten. De website trekt maandelijks bijna 6000 bezoekers. Ook is hij voorzitter van het sectorbestuur bij de AOb.
Ga naar de bovenkant