

researchED Groningen 2020
4 november 2020 | 16:00 - 19:30
Thema: Perspectief op leren
Rooster | Versie 27/10/2020 |
Met de dubbele betekenis van ‘perspectief’ ligt de nadruk bij researchED Groningen op twee belangrijke aspecten van leren.
Ten eerste het perspectief waaruit je het leren bekijkt. Wat is jouw visie op leren? Op welke functie van het onderwijs moet dat leren gericht zijn? Wat is leren en hoe doe je dat? Bestaat er één waarheid over hoe leerlingen het beste leren of is het een kwestie van perspectief? In de wetenschap vind je in elk geval verschillende stromingen, zoals het behaviorisme, positivisme, cognitivisme of constructivisme. Elke deskundige heeft zijn eigen visie. Laat je bij de verschillende sessies meenemen en verbreed je perspectief op leren.
Ten tweede gaat het bij ‘perspectief op leren’ om de kans dat leren tot stand komt. Hoe vergroten we het perspectief op leren van leerlingen? Welke leeractiviteiten bevorderen het leren? Wanneer en hoe leert de leerling het beste? Hoe weet je dat als leraar? En hoe kun je als leraar het leren zo goed mogelijk ondersteunen? Dit perspectief op leren legt de nadruk op het leerproces van leerlingen, waar het uiteindelijk om draait in de klas. Bij de sessies worden concrete handvatten aangereikt om het perspectief op leren in de klas te vergroten.
Leer je mee?
Sprekers
Tickets researchED Groningen
Let op! Dit is een live online evenement. Bezoekers krijgen een streaming link 24 uur vóór het evenement. Tevens kunt u met deze link sessies terugkijken.
vanaf € 1,-
€1,00Meer informatie
Bevestigde sprekers:
- Paul Kirschner
- Pedro De Bruyckere
- Wouter van Joolingen
- Rene Kneyber
- Hanke Korpershoek
- Elisa Kupers
- Jolien Mouw
- Marjon Fokkens-Bruinsma
- Marij Veldman
- Roel Bosker
- Siebrich de Vries
- Mariëtte Hingstman
- Christy Tenback